Hiiumaa Vabakooli koduõpe on ainulaadne

Meie peamine eesmärk on teha koduõpe lihtsaks ja kättesaadavaks.

Me teame omast kogemusest, kui keeruline võib olla lapsevanemana navigeerida koduõppes. Seetõttu usume, et koduõpe peab olema juhendatud ja  lapsevanem igal sammul toetatud.​

Hiiumaa Vabakooli kvalifitseeritud õpetajad, koordinaatorid, õppeplatvorm ning lastevanemate kogukond moodustavad ühtse terviku, mis aitavad õppimise teha põnevaks ja tähendusrikkaks nii lapsele kui ka lapsevanemale.

11afe9d9006e4618b9b37e93073abbc8_large.jpeg

Juhendatud koduõpe

Teeme individuaalse õppekava loomise lihtsaks!

Individuaalse õppekava koostamine on üks olulisemaid samme koduõppes. Anname Sulle kõik vajalikud teadmised ning tööriistad, et koostada tõhus individuaalne õppekava, mis sobib nii lapsevanemale kui ka lapsele.

Vastuvõtt

2024/2025. õppeaastal ootame koduõppeprogrammi 1.-6. klassi
õpilasi. Avaldusi saab esitada kuni 10.05.2024.

Frame 11.png

Sa ei ole üksi!

Oleme loonud virtuaalse kogukonna, mille moodustavad lapsevanemad, õpetajad ja teised koduõppijad, kes jagavad sinuga sarnaseid huve ja eesmärke. Selles keskkonnas on võimalik jagada mõtteid, teadmisi ja kogemusi kogukonnaga ning saada teiste kogemustest inspiratsiooni.

bg õppeplatvorm.jpg

Õppeplatvorm

Pakume kvaliteetseid ja selgeid õppevideoid ning -materjale, mis tutvustavad aineid ja teemasid ning pakuvad lahendusi selleks, kuidas neid õpetada.

Lisaks on meil "nutikate lahenduste" alavaldkond, kus pakume õpilastele ja lapsevanematele teadmisi ja tööriistu, mis aitavad õppimist korraldada ja lihtsustada.

Õpime kõik koos!

Koduõpe ei ole mõeldud ainult lastele, vaid ka lapsevanematele. Meie eesmärk on toetada ka lapsevanemate isiklikku arengut. Korraldame regulaarselt videokoosolekuid lapsevanematele, kus arutame erinevaid teemasid. Siit mõned näited:

• üldised teemad, mis puudutavad koduõpet;

• kuidas teha koduõpet mitmekesisemaks;

• kuidas rakendada huviringide ja huvikoolide külastamist individuaalses õppekavas;

• teiste perede koduõppe kogemused;

• külalisesinejad huvitavate teemadega.

Koduõppe maksumus

Juhendatud koduõppe õppemaks 2024/2025. õppeaastal on 660 eurot aastas.
Õppemaksu on võimalik tasuda kahes osas. Esimene osa ehk 330 eurot tuleb
tasuda pärat õppelepingu allkirjastamist ning on tagastamatu.

Juhendatud koduõpe tähendab tuge lapsevanemale koduõppe läbiviimisel.
See annab ligipääsu koordinaatorile, individuaalse õppekava koostamise
kursusele, koduõppe platvormile ning virtuaalsele kogukonnale.

Koduõppe koordinaator
Anneli 1.png

Anneli Solntsev

bg_g.png

"Koduõpe on mulle oluline, kuna kaks minu last olid koduõppel ja kirjutasin sellel teemal ka magistritöö. Koostöös Hiiumaa Vabakooliga oleme loonud koduõppe programmi, mis toetab eelkõige lapsevanemaid ning muudab koduõppe lihtsaks!

​

Meie eesmärk on inspireerida lapsevanemaid, läbi virtuaalse kogukonna ja õppeplatvormi, andma lastele vajalikud teadmised ja oskused tänapäeva ühiskonnas edukaks toimetulekuks. Oleme uhked, et aitame kaasa koduõppe populaarsuse kasvule Eesti hariduses ning aitame peredel leida sobivaima õppimisviisi lastele."

bg_g.png

Avaldus juhendatud koduõppele

Aitäh esitamast! Võtame peatselt sinuga ühendust!